بیژن كوشكی مدافع استقلال در این فصل بیشتر جزو بازیكنان نیمكت‌نشین تیمش بوده است. او نسبت به این موضوع به شدت معترض است و ظهر امروز در گفت‌وگویی اختصاصی با سایت گل جنجالی‌ترین مصاحبه دوران فوتبالش را انجام داد. به نظر می‌رسد كوشكی با این حرف‌ها خیلی زود به كمیته انضباطی باشگاه فراخوانده شود ولی نسبت به این مسائل هیچ واهمه‌ای ندارد. كوشكی در مصاحبه‌ای جنجالی حرف‌هایی زد كه در روزهای آینده واكنش‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت. این مصاحبه خواندنی را از دست ندهید.

*9 هفته از لیگ برتر گذشت. استقلال را در این 9 هفته چطور دیدی؟

ما در هفته‌هایی كه گذشت نوسانات زیادی داشتیم و این برای استقلال كه یكی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار فوتبال ایران است اصلا خوب نیست. البته باید این را هم در نظر گرفت كه ما در كادرفنی و بازیكنان تغییرات بسیار زیادی داشتیم و شاید تیم احتیاج به زمان دارد.

*فكر می‌كنی اوضاع بهتر شود؟

به نظر من تعطیلی لیگ به نفع استقلال نیست. ما سپاهان را بردیم و لیگ تعطیل شد و پس از شروع دوباره نتوانستیم مس را ببریم. این هفته هم سایپا را بردیم و متأسفانه دوباره لیگ تعطیل شد.

*شانس قهرمانی استقلال چقدر است؟

از حالا نمی‌شود در این مورد  حرف بزنیم. چهره‌ مدعیان اصلی فقط در هفته‌های پایانی مشخص می‌شود.

*چرا در این فصل كم بازی كردی؟

این سوال را باید كادرفنی جواب بدهد. من فقط باید تمرین كنم و مثل اینكه مربی به دیگر بازیكنان اعتقاد دارد.

*از این وضعیت ناراحتی؟

من دوست داشتم این اتفاق برای دیگر هم پستی‌هایم بیفتد و ببینم آنها چقدر ظرفیت دارند و چه واكنشی نشان می‌دهند. متأسفانه در فوتبال ایران خیلی از بازیكنان با زدوبند و چاپلوسی خودشان را فیكس می‌كنند و من این را خیلی واضح در استقلال هم می‌بینم. وقتی بازیكن بحث منافع خودش وسط باشد چشمش را به روی خیلی از چیزها می‌بندد و حاضر است هر كاری انجام دهد.

*یعنی واقعا این مسائل كه گفتی در استقلال وجود دارد؟

من از لحاظ تجربه چیزی از مدافعان دیگر كم ندارم و با مربیانی كار كرده‌ام كه از لحاظ فنی فوق‌العاده بوده‌اند. گاهی اوقات نیمكت‌نشینی یك بازیكن دلیل بر ضعف فنی او نیست. من هم می‌توانستم خیلی‌ كارها انجام دهم ولی مثل بعضی‌ها نیستم. شاید برخی بخواهند خودشان را داخل سطل زباله بیاندازند ولی من كه نباید چنین كاری را بكنم.

*فكر نمی‌كنی با این حرف‌هایی كه زدی بازیكنان و مربیان استقلال ناراحت شده و واكنش نشان بدهند؟

اگر هم بخواهند ناراحت شوند بهتر است كه خیلی واضح حرف‌هایش را بزنند تا من هم جواب بدهم و در آینده ثابت خواهد شد كه بعضی از آنها این كاره هستند. من مثل خیلی‌ها چاپلوس نیستم و پای همه حرف‌هایی كه زده‌ام می‌ایستم. نهایتش این است كه در فهرست 18 نفره قرار نمی‌گیرم و اصلا بازی نمی‌كنم ولی بهتر است مردم واقعیت‌ها را بدانند.

*بهتر نیست در مورد نیمكت‌نشینی با پرویز مظلومی صحبت كنی؟

من دلیلی ندارم این كار را انجام بدهم چون به خودم اطمینان دارم. وقتی در یك بازی فیكس هستم و تیم برنده می‌شود و خودم هم خوب بازی می‌كنم پس چه دلیلی دارد كه در بازی بعد نیمكت‌نشین شوم.80 درصد فوتبال ایران در بیرون از زمین و مربوط به مسائل غیرفوتبالی است و همه این را می‌دانند. یك مربی باید همه بازیكنان را به یك چشم نگاه كند و هنوز یادم نمی‌رود كه مصطفی دنیزلی در پاس تهران با بازیكنان ذخیره بیشتر از بازیكنان اصلی رفقات می‌كرد.

*به نظر می‌رسد با این حرف‌هایی كه زدی به شدت جریمه شوی؟

من اصلا به این مسائل فكر نمی‌كنم و همه حرف‌هایی كه زدم مسائلی بود كه خودم حس كردم.