سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه دوستان به جای حمایت حاشیه‌سازی می‌کنند،گفت: هر کس علیه استقلال صحبت کند، تنها خودش را خسته کرده زیرا این حاشیه‌ها نمی‌توانند مانع از موفقیت تیم ما در رقابتهای لیگ برتر شود

.

پرویز مظلومی که پس از سال‌ها دوری از استقلال در ابتدای فصل جاری هدایت آبی پوشان تهرانی را برعهده گرفت، با وجود تمام مشکلات توانست نتیجه نسبتا خوبی با این تیم کسب کند و در حال حاضر با اختلاف 3 امتیازی نسبت به تیم ذوب آهن صدرنشین، در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفته است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان هفته نهم در گفتگو با خبرنگار مهر به بررسی وضعیت تیم در این هفته‌ها، شهرآورد تهران، هدفگذاری آینده و حاشیه‌های این تیم صحبت کرد که مشروح این گفتگو را در زیر می‌خوانید:

از عملکرد تیم صددرصد راضی نیستم
پرویز مظلومی در ابتدای گفتگو با خبرنگار مهر در مورد عملکرد تیمش در نه هفته اخیر لیگ برتر گفت: از عملکرد تیم بصورت صددرصدی راضی نیستم، البته مشکلاتی از جمله تغییرات مدیریت و کادرفنی، دیر بسته شدن تیم و در اختیار نداشتن همه بازیکنان در زمان آماده‌سازی تیم پیش از آغاز فصل داشتیم اما با تلاش و زحمات کادر فنی و بازیکنان مشکلات را پشت سرگذاشته و امروز نفرات تیم به 70-80 درصد آمادگی رسیده اند.

باید از بازیکنان در پست تخصصی استفاده کرد
وی با بیان اینکه مشکل فعلی تیم نداشتم نیروهای تخصصی در پست‌های کناری زمین است که باعث شده در مواردی نتواند تیم سیستم دلخواهش را در زمین پیاده کند، اظهار داشت: آسیب دیدگی لوئیز و یوسفی باعث شده از بازیکنان در پست‌های غیر تخصصی استفاده کنم. البته از عملکرد آنها رضایت دارم ولی برای موفقیت باید از بازیکنان در پست تخصصی استفاده کرد.

نوسانات را از بین می‌بریم
"خیلی‌ها اعتقاد دارند استقلال زیبا بازی نمی‌کند". وی در این مورد تاکید کرد: این مسئله را قبول دارم اما در بعضی از بازی‌ها خصوصا دیدار با سپاهان عملکرد خوبی داشتیم. البته تیم‌ها در طول یک فصل نمی‌توانند یکنواخت باشند و نوساناتی دارند که تیم ما هم از این قاعده مستثنی نیست. ما تلاش می‌کنیم این نوسانات را از بین برده و با افزایش سرعت تیم، در همه مسابقات عملکرد خوبی داشته باشیم.

 

پیروزی در خانه، نباختن در خارج از خانه
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما در این فصل پیروزی در دیدارهای خانگی و نباختن در زمین حریفان است و به غیر از 2 بازی برابر نفت تهران و فولاد که نتایج غیر قابل انتظاری را کسب کردیم، از نتایجی که در سایر بازی‌های کسب کردیم، رضایت نسبی دارم.

ممکن است تعطیلات به نفع ما نباشد
سرمربی پیشین تیم فوتبال مس کرمان و ابومسلم در مورد تعطیلات مجدد لیگ برتر خاطرنشان کرد: ما از تعطیلات گذشته استفاده خوبی کردیم اما در حال حاضر تیم ما به شرایط مطلوب رسیده و ممکن است این تعطیلی به نفع ما نباشد. در مجموع این تعطیلات برای بعضی از تیم‌های مفید و برای برخی دیگر ضرر دارد. الان تیم ما روی غلطک افتاده بود، برگزاری تمرینات بدنسازی ممکن است در روحیه و انگیزه بازیکنان تاثیر منفی بگذارد اما باید تلاش کنیم این اتفاق نیفتد.

آماده سازی برای شهرآورد
وی با بیان اینکه در لیگ امسال همه مسابقات سخت بوده و خواهد بود، اظهار داشت: پس از تعطیلات باید در قم به مصاف صبا برویم و سپس در شهرآورد تهران برابر پرسپولیس به میدان برویم. به همین دلیل سعی داریم خود را برای این دیدارهای مهم به خوبی آماده کنیم.

انتظار موفقیت استقلال در شهرآورد
مظلومی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر، با بیان اینکه همه انتظار موفقیت استقلال در شهرآورد تهران را دارند، تاکید کرد: سالیان سال این بازی را تجربه کرده ام، البته در سال‌های اخیر با تیم‌های مانند ابومسلم، مس کرمان و صبای قم برابر پرسپولیس بازی کردم و نتایج خوبی هم گرفتم که امیدوارم این مرتبه هم با استقلال مقابل آنها عملکرد خوبی داشته و نتیجه خوبی را کسب کنیم.

اولین شهرآورد به عنوان سرمربی
وی با بیان اینکه از امروز زود است در خصوص آن بازی صحبت کرد، اضافه کرد: در سال‌های گذشته به عنوان نفر دوم در کنار منصور پورحیدری برابر پرسپولیس قرار گرفتم اما امسال پورحیدری مدیرفنی است و من به عنوان نفر نخست تیم هدایت استقلال را در شهرآورد تهران برعهده خواهم داشت که با کمک سایر اعضای کادرفنی و تلاش بازیکنان در صدد رسیدن به نتیجه دلخواه هواداران هستم.

آسیایی شدن اولویت نخست
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد هدفگذاری اش در ادامه مسابقات لیگ برتر تصریح کرد: از ابتدای فعالیتم در باشگاه برنامه‌ نخست ما کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود. البته در این راه نیم نگاهی هم به قهرمانی داریم زیرا همیشه تیم استقلال مدعی قهرمانی است و سعی می‌کنیم بتوانیم با حمایت هواداران و تلاش بازیکنان در نهایت این هدف را عملی کنیم.

AFC دوست ندارد هواداران استقلال را از دست بدهد
وی در مورد اینکه ممکن است به خاطر هواداران استقلال AFC سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا حفظ شده و استقلال در این فصل در این مسابقات مهم به میدان برود، اظهار داشت: قطعا AFC دوست ندارد هواداران را از دست بدهد. ضمن اینکه دیدار استقلال برابر الاهلی رکوردار بیشترین  تماشاگر است و امیدوارم همانند سال گذشته سهمیه ایران در آسیا حفظ شده تا هم استقلال فرصت حضور در آسیا را از دست نداده و هم آسیا از حضور تماشاگران متعصب استقلال محروم نشود.

برنامه ریزی برای لیگ قهرمانان
سرمربی پیشین تیم فوتبال مس کرمان و ابومسلم در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر همچنین ادامه داد: ما برای حضور موفق در لیگ قهرمانان آسیا هم برنامه داریم و حتی بازی‌های تیم‌های حاشیه خلیج فارس و تیم‌هایی که ممکن است با ما همگروه شوند را هم زیر نظر داریم و بازی‌های آنها را تماشا می‌کنیم و بسیار امیدواریم تا آن مسابقات به آمادگی کامل رسیده و با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت کنیم.

تشکر از بازیکنان برای کنترل حاشیه‌ها
وی در مورد دلیل کاهش حاشیه‌های استقلال در فصل جاری اظهار داشت: ما در این فصل سعی کردیم با کمک همه و خصوصا بازیکنان، حاشیه‌ها را کنترل کنیم که باید به خاطر این موضوع از همه تشکر کنم زیرا خیلی از مسائل را رعایت کرده تا حاشیه وارد تیم نشود. البته برخی‌ها تلاش می‌کنند برای ما حاشیه درست کنند اما این اتفاق کمتر در تیم افتاده است.

تمام بازیکنان کاملا در اختیار تیم هستند
مظلومی با اشاره به اینکه در هفته گذشته از قول من نوشته بودند محسن یوسفی را اخراج می‌کنم، افزود: از این اتفاقات زیاد در تیم رخ می‌دهد اما من دوست دارم مصدومیت یوسفی هرچه زودتر برطرف شده، به تیم بازگردد و تنها نگران طولانی شدن مصدومیتش بودم. خوشبختانه تمام بازیکنان کاملا در اختیار تیم بوده و نظم و انضباط حاکم بر تیم در زمان مسابقات و تمرینات بسیار خوب و ارزشمند است.

خوشحالترین فرد پس از به ثمر رسیدن گل برهانی بودم
وی در مورد دلیل خوشحالی اش پس از به ثمر رسیدن گل آرش برهانی در دیدار با سایپا تاکید کرد: جزو خوشحالترین فرد پس از به ثمر رسیدن گل برهانی بودم. در بین دو نیمه به آرش گفتم به بازی‌ات اعتقاد دارم، برو و بدون توجه به شعارها بازی کن و تحت هیچ شرایطی تعویضت نمی‌کنم زیرا می‌دانم گل خواهی زد. خوشبختانه با آن گل فشار از روی برهانی برداشته شد و وی با روحیه بیشتری در مسابقات آینده به میدان می‌رود که این مسئله باعث خوشحالی ام شد.

کمیته داوران باید بر عملکرد داوران نظارت کنند
سرمربی استقلال در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر در مورد عملکرد داوران در فصل جاری تاکید کرد: من به مسائل داوری کاری ندارم زیرا باید کمیته داوران باید بر عملکردشان نظارت کنند. یک روز داوری‌ها به نفع ماست و گاهی به ضررمان، اشتباهات در داوری وجود دارد ولی خوشبختانه نسبت به گذشته کمتر شده است.

دوستان به جای حمایت حاشیه‌سازی می‌کنند
وی در مورد کسانی که علیه این تیم صحبت می‌کنند، اظهار داشت: توقعات از تیم ما بالاست و در این شرایط که فشار روی من و تیم زیاد است، برخی از دوستان از بیرون به جای اینکه از ما حمایت کنند، با مصاحبه‌‎های خود علیه تیم حاشیه سازی می‌کنند.

هرکس علیه استقلال صحبت کند، خودش را خسته کرده است
مظلومی در پاسخ به این سوال که منظورش صمد مرفاوی است، گفت: منظورم شخص خاصی نیست اما به همه آنها تاکید می‌کنم ما در حال حاضر با تمام توان جلوی حاشیه‌ها را گرفته ایم. در این شرایط هرکسی علیه تیم صحبت کند، تنها خودش را خسته کرده زیرا این حاشیه‌ها نمی‌توانند مانع از موفقیت استقلال شود.

تیم فوتبال استقلال تهران در 9 دیدار نخستش در دهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور با کسب 4 پیروزی، 4 تساوی، یک شکست، 13 گل زده و 5 گل خورده در رده سوم جدول رده بندی این مسابقات قرار گرفته است.