فرهاد مجیدی درباره جلسه با احمد هاشیمان رئیس كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون فوتبال و شرایط استقلال صحبت‌های زیر را مطرح كرد:

فارس: در جلسه‌ای كه با رئیس كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون فوتبال داشتی، چه صبحت‌هایی رد و بدل شد؟
نشست خوبی با دكتر هاشمیان داشتم. زمانی كه با وی صحبت كردم از حرف‌هایی كه بعد از دیدار با سپاهان زدم شرمنده شدم و واقعا متاسفم كه چنین صحبت‌هایی را به زبان آوردم.
از قوانین اطلاعی نداشتم و نمی‌دانستم غیر از دو بازیكنی كه از آنها آزمایش دوپینگ گرفته می‌شود از یك بازیكن دیگر نیز به صورت هدفمند نمونه گیری می‌شود و به همین خاطر عصبانی شده بودم. اگر اطلاعات دقیق‌تری داشتم قطعا این صحبت‌ها را بر زبان نمی‌آوردم.

فارس: صحبت‌هایی را هم علیه مسئولان فدراسیون فوتبال انجام دادی. علت آن چه بود؟
همانطور كه گفتم به دلیل ندانستن قوانین ستاد مبارزه با دوپینگ مطالبی را هم علیه مسئولان فدراسیون مطرح كردم. علت آن هم این بود كه ماموری كه مسئول نمونه‌گیری بود به من گفت از بالا به او دستور داده‌اند كه از من آزمایش بگیرند؛ در صورتی كه بعدا متوجه شدم اینطور نبوده و بابت این صحبت‌ها باید از مسئولان فدراسیون فوتبال هم عذرخواهی كنم.
مسئولان كمیته ضددوپینگ فدراسیون فوتبال باید تمام مسائل را در این رابطه به بازیكنان تیم‌ها آموزش دهند تا از این پس شاهد چنین مشكلاتی نباشیم. چون خودم به دلیل عدم آگاهی از قوانین دچار شبهه شدم كه از فدراسیون فوتبال برای نمونه‌گیری از من دستور رسیده است.

فارس: شرایط كنونی استقلال را چطور ارزیابی می‌كنی؟
بعد از حضور فتح‌الله‌زاده امكانات خوبی در اختیار تیم قرار گرفته است. پرداخت‌های مالی بازیكنان به موقع بوده و از طرفی یك زمین تمرین اختصاصی فوق‌العاده خوب در اختیار تیم قرار گرفته كه بازیكنان با آرامش تمرینات خود را در آن انجام می‌دهند.
تا به اینجای لیگ مدیریت خوبی در باشگاه حاكم بوده و باید به خاطر این موضوع به عنوان كاپیتان استقلال از زحمات آقای فتح‌الله‌زاده تشكر كنم. حالا نوبت من و سایر بازیكنان تیم است كه پاسخ زحمات هواداران و مدیریت باشگاه را بدهیم.
استقلال باید تا نیم ‌فصل به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر برسد و نیم‌ فصل را با قهرمانی به پایان برساند.

فارس: پتانسیل قهرمانی را در تیم فعلی استقلال می‌بینی؟
هیچ مشكلی نمی‌بینم كه استقلال نتواند عنوان قهرمانی را در این فصل كسب كند. تمام امكانات و ابزارهای لازم در اختیارمان است و باید عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهیم.

فارس: بازی با مس كرمان را چطور دیدی؟ از نتیجه راضی بودی؟
آن بازی تمام شده است و حرفی در مورد آن ندارم كه بزنم چون حرف زدن در این مورد بی‌فایده است.

فارس: بازی هفته آینده با سایپا را چطور ارزیابی می‌كنی؟
سایپا از وجود مربی بزرگی مانند مایلی‌كهن سود می‌برد. او مربی‌ام بوده و اولین بار در سن 19 سالگی من را به تیم ملی دعوت كرد و به فوتبال من جهت داد. تا آخر عمرم به مایلی‌كهن مدیون هستم و همیشه هر كجا باشد از لطفی كه به من داشته و زحماتی كه برای من كشیده تشكر و قدردانی می‌كنم.
احترام این مربی برای من واجب است و قبل از بازی با سایپا از وی برای حضور در زمین مسابقه اجازه خواهم گرفت.
اعتقاد دارم سایپا در این فصل تیم خوب و منسجمی دارد و نتایج خوبی كسب كرده‌ و در شرایط خوبی قرار دارد، به خصوص در خط حمله از مهاجمان خوب و خطرناكی سود می‌برند.
با حضور مایلی‌كهن روی نیمكت سایپا بازی سختی را در آزادی پیش رو خواهیم داشت، اما ما تنها به دنبال پیروزی در این دیدار هستیم چون در دیدارهای خانگی باید هر 3 امتیاز را كسب كنیم.