علی نظری جویباری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با انتقاد از برخی پیشكسوتان كه علیه او مصاحبه می‌كنند، اظهار داشت: متاسفانه قبل از بازی‌های حساس تیم استقلال شاهد هستیم كه آقایان به صورت برنامه‌ریزی شده مصاحبه‌های تخریبی انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: آنها فكر می‌كنند خیلی بزرگ هستند و هر وقت دلشان بخواهد می‌توانند یك نفر را تخریب كنند. كسوت فوتبالی آنها برای ما قابل احترام است ولی نباید به دلیل اینكه روزگاری بازیكن تاثیرگذار استقلال بودند هر چه دلشان می‌خواهد بگویند.

نظری جویباری افزود: ورزشكارانی مثل پورحیدری، پروین، قلعه‌نویی، عبداللهی و مظلومی‌ها را می‌شناسم و آنها از نظر اجتماعی قابل قبول و متواضع هستند. به آنها احترام گذاشته و خاك پایشان هستم اما نمی‌دانم برای عده‌ای دیگر كه تخریب‌كننده هستند چه نامی انتخاب كنم. آنها از موقعیت فعلی استقلال به خودسوزی افتاده‌اند و نمی‌دانند چه كار كنند. سرشان را مثل كبك توی برف كرده و واقعیت‌ها را نمی‌دانند. اگر در كنار استقلال باشم، به این تیم خدمت می‌كنم و اگر روزی كنار این تیم نباشم، حاشیه‌سازی نخواهم كرد.

وی تصریح كرد: من مطمئن هستم این انتقادات ادامه خواهد داشت. هنوز به دربی مدت‌ زمانی باقی مانده و آقایان قبل از این مسابقه حساس مجددا حاشیه‌سازی را دنبال می‌كنند. تا زمانی كه از پیشكسوتان استفاده نمی‌كردیم یك جور انتقاد می‌شد حالا كه آنها را آوردیم جور دیگر انتقاد می‌كنند.

نظری جویباری گفت: در وصف این آقایان شعری برایتان می‌گویم:
درویش چرا حرف پس و پیش زند/ وز خوار طمع به هر كسی نیش زند
بهتر ز هزار بخیه بر فرقه خویش / یك بخیه اگر بر دهن خویش زند
این شعر را گفتم تا آقایان مدام نگویند نظری را نمی‌شناسند. هر هفته علیه من مصاحبه می‌كنند بعد می‌گویند نظری را نمی‌شناسند. آقایان شما هم از كنار استقلال به خانه و كارخانه رسیدید اما اگر نتوانستید آن را حفظ كنید مقصر من هستم؟ من از طریق مراجع قانونی اقدام كردم چون اجازه نمی‌دهم آبروی خانوادگی‌ام با برخی صحبت‌های بیهوده ریخته شود.

نظری جویباری در ادامه گفت و گو با فارس در خصوص مشكلات پیش آمده بین ایمان مبعلی و باشگاه استقلال قبل از بازی با مس، عنوان كرد: آقای فتح‌الله زاده در مصاحبه‌ای اعلام كردند كه اگر مبعلی چنین صحبت‌هایی را مطرح كرده باشد، در كمیته انضباطی حاضر خواهد شد. پس از جلسه‌ای كه مبعلی با كادر فنی و مسئولان باشگاه داشت، اعلام كرد كه منظورش بد برداشت شده و قصد جسارت به كسی را نداشته است. از همین رو آقای مظلومی قبل از بازی با مس تصور می‌كرد ایشان باید در كمیته انضباطی حاضر شود و سپس در تمرینات گروهی حضور پیدا كند.

وی اضافه كرد: پس از اطلاع آقای مظلومی ایشان متوجه شد كه مشكلات بین مبعلی و باشگاه حل شده و نیازی به كمیته انضباطی نیست. از همین رو مبعلی استقلال را در سفر به كرمان همراهی كرد.

وی در خصوص اینكه آیا تا به حال نتایج تیم استقلال راضی‌كننده بود یا خیر،‌ گفت: در بازی با مس بازیكنان ما از لحاظ بدنی در شرایطی خوبی بودند و گرفتن امتیاز در كرمان می‌تواند نتیجه خوبی باشد اما ما توقع داشتیم هر 3 امتیاز مسابقه را از آن خود كنیم. اگر استقلال مثل دیدار با استیل‌آذین و ذوب‌آهن بازی كند یكی از مدعیان اصلی خواهد بود و من اطمینان دارم آقای مظلومی با توانایی‌هایش می‌تواند تیم را به اوج برساند.