پرویز مظلومی پس از تساوی یك بر یك برابر مس كرمان اظهار داشت: فكر می‌كردم بازی سخت و پرفشاری را در پیش داشته باشیم. هر تیمی كه مقابل استقلال قرار می‌گیرد انگیزه زیادی دارد.

وی ادامه داد: برنامه ما این بود كه در 20 دقیقه اول بازی را كنترل كنیم. پیش‌بینی می‌كردیم مس هجومی كار را آغاز كند اما توانستیم بازی را در دست بگیریم و در نیمه اول به مهره‌های كلیدی مس مانند ادینهو اجازه خودنمایی ندادیم و او را مهار كردیم.

سرمربی استقلال افزود: در نیمه دوم قصد داشتیم هجومی كار را آغاز كنیم و به گل هم برسیم. من تجربه مربیگری در كرمان را دارم و می‌دانستم باید این كار را انجام دهیم از طرف دیگر با آنالیز بازی‌های مس متوجه بودیم این تیم روی توپ‌های سوم به گل می‌رسد و این نكته را به بازیكنان گوشزد كردیم كه متاسفانه آنها این مسئله را خوب اجرا نكردند.

مظلومی با اشاره به نتیجه تساوی عنوان كرد:‌ خوشحالم بازیكنانم بعد از اینكه گل خوردند به بازی برگشتند و ما توانستیم بازی یك بر صفر باخته را مساوی كنیم. مس روی ضد حملات كار می‌كرد. من یك دفاع كم و یك مهاجم اضافه كردم و روش بازی تیم را تغییر دادم. با این حال اگر استقلال در بازی‌های خانگی پیروز شود و خارج از خانه بازنده نباشد در لیگ برتر قهرمان می‌شود.

سرمربی سابق مس در مورد وضعیت این تیم در فصل كنونی گفت:‌ به مرفاوی تبریك می‌گویم. تیمش نسبت به اول فصل بهتر شده است. مس كرمان اگر در هر بازی به همین شكل بازی كند می‌تواند به حریفانش 3،2 گل بزند. خوشحالم كه دست پر كرمان را ترك می‌‌كنم و از هواداران مس و این باشگاه نیز به خاطر مهمان‌نوازیشان تشكر می‌كنم.

سرمربی استقلال با انتقاد از چند بازیكن این تیم عنوان كرد: اسم نمی‌برم اما دو سه بازیكن كلیدی ما انتظارات را برآورده نكردند. میلاد میداوودی هم نبود. این مشكلاتی است كه ما داریم. با همین نفرات كار را ادامه می‌دهیم. مس در 25 دقیقه آخر مسابقه فقط به دفاع روی آورد و تیمش افت كرد. با این حال نتیجه تساوی عادلانه بود هرچند معتقدم بازیكنان استقلال باید در زمین فقط وظایف خود را انجام بدهند.

مظلومی در مورد ایمان مبعلی و شایعه اخراج او از استقلال گفت: ما بازیكنان بزرگ را به راحتی از دست نمی‌دهیم. مبعلی حرف‌هایش را تكذیب كرد و صحبت‌های او را وارونه جلوه دادند. او در مورد دیدار با سپاهان گفته بود بازی نكردنم فنی نبوده و حق داشت؛ چون مصدوم بود.

سرمربی استقلال در مورد مهار فرهاد مجیدی از سوی مدافعان مس گفت: بازیكنان حریف برای مهار او آمده بودند و به شدت او را تحت فشار قرار داده بودند. مس كرمان نیز مانند ما برنامه داشت البته در نیمه اول. ادینهو اصلا در بازی نبود و با تغییراتی كه من در تیم ایجاد كردم او آزاد شد.

مظلومی در مورد تعداد بازیكنان ملی‌پوش استقلال اظهار داشت: دوست دارم از استقلال 5 یا 6 بازیكن و از مس 2 یا 3 بازیكن به تیم ملی دعوت شوند اما این نظر سرمربی تیم ملی است و ما هر تعدادی كه ملی‌پوش داشته باشیم با كمال میل آنرا در اختیار تیم ملی می‌گذاریم و مشكلی در این زمینه نداریم. اگر چه حنیف عمران‌زاده به دلیل همراهی تیم ملی برابر مس خسته بود و ما مجبور شدیم او را تعویض كنیم.