خبرگزاری فارس: رئیس كانون هواداران باشگاه استقلال فحاشی علیه سرمربی سپاهان را خارج از اراده این كانون دانست.
 

غلامرضا سعادتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اتفاقاتی كه در دیدار استقلال و سپاهان رخ داد، اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای هر جا كه زورشان نمی‌رسد می‌خواهند از تماشاگران استفاده كرده و به دنبال مطالباتشان بروند. برخی اتفاقات قبل از بازی استقلال و سپاهان برنامه‌ریزی شده بود كه با همكاری مشوق‌های كانون هواداران كنترل و آن اتفاقات خنثی شد.

سعادتی افزود: با این حال در جلسه‌ای كه در كمیته انضباطی برگزار شد اعلام كردم یكسری اتفاقات در اراده و توان ما هست و یك سری اتفاقات در اراده و توان ما نیست. دخالت بعضی از افراد غیر مسئول و منفعت طلب در این بازی نمایان بود و این توضیحات خود را ارائه كردم. البته قبول دارم كه اشكالاتی وجود داشت و من هر چه ادعا كنم كه چه كارهایی در خصوص حوزه فرهنگی انجام داده‌ام شاید كسی قبول نكند. متأسفانه كنترل افرادی كه اشاره كردم در صلاحیت و توان ما نیست و باید این مسئله را بپذیریم.

رئیس كانون هواداران باشگاه استقلال در خصوص اینكه كمیته انضباطی چه تصمیمی در این خصوص می‌گیرد گفت: در صحبت‌هایی كه انجام دادیم بحث محرومیت تماشاگران مطرح نشد و كمیته انضباطی اعلام كرد به دنبال راه حل كسر امتیاز از تیم‌ها در این موارد خواهد بود. ما تصمیم گرفته‌ایم اجازه ‌ندهیم دست‌های نامحرم حق تماشاگران را تضییع كند اما اگر این اتفاقات كه در بازی با سپاهان افتاد تكرار شود بی‌پروا نام آقایان را اعلام خواهیم كرد. از دوستانمان در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها نیز می‌خواهیم هر اطلاعاتی در این زمینه و در خصوص تحریك تماشاگران دارند، به ما ارائه كنند. شعار ما «پرخاشگری هرگز» است و به این اصول پایبند هستیم.

وی در پاسخ به این سوال كه در نهایت باید با این همه توضیحات كمیته انضباطی چه تصمیمی در این خصوص خواهد گرفت، گفت: كمیته انضباطی میلی به كاهش تماشاگران فوتبال ندارد چون آنها معتقدند محرومیت كشتن روح فوتبال است. من از تشكیلات فرهنگی فدر اسیون فوتبال انتقاد دارم و از آنها سوال می‌كنم چه طرح كارآمدی را برای از بین بردن ناهنجاری‌ها در استادیوم‌ها در این چند سال ارائه كرده‌اند.

سعادتی تصریح كرد: فحاشی علیه امیر قلعه‌نویی و عده‌ای دیگر خارج از اراده كانون هواداران باشگاه استقلال بود. باید اعتراف كنیم بخشی از ما توانایی اداره سكوها در بازی‌های بزرگ را نداریم اما كمیته انضباطی در حال بررسی است و آنها به دنبال این راه حل بودند كه به جای محرومیت تماشاگران در بازی‌های مختلف كسر امتیاز را در نظر بگیرند.