خبرگزاری فارس: با توجه به قوانین و آیین‌نامه كمیته انضباطی احتمال كسر امتیاز از باشگاه استقلال به خاطر تخلفات تماشاگرانش در دیدار با سپاهان وجود دارد. 

به گزارش خبرگزاری فارس دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان اصفهان در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر در حالی برگزار شد كه در طول 90 دقیقه این مسابقه تماشاگران استقلال بارها و بارها علیه خسرو حیدری شعار داده و در انتهای بازی علیه امیر قلعه‌نویی نیز شعارهایی سر دادند.

همچنین تماشاگران به دلیل درخشش فرهاد مجیدی و میلاد میداودی به افشین قطبی سرمربی تیم ملی اعتراض كردند و علیه او شعار دادند.

از همین رو جلسه‌ای روز یكشنبه جلسه‌ای در كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص تخلفات رخ داده از سوی تماشاگران استقلال در این مسابقه برگزار شد.

حسین عبداللهی یكی از اعضای كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص این جلسه به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: آقایان سعادتی و پورحیدری به عنوان رئیس كانون هواداران و سرپرست باشگاه استقلال در این جلسه حاضر شدند و توضیحاتی ارائه كردند. البته قرار بود آقای فتح‌الله‌زاده نیز در این جلسه حضور داشته باشد اما به دلیل حضور در مجلس نتوانستند در این جلسه شركت كنند.

وی ادامه داد: بنابر گزارش ناظران و داوران،‌ مسئول كانون هواداران باشگاه استقلال توضیحاتی را ارائه كرد ولی با وجود كنترل‌هایی كه توسط ایشان و همكارانش صورت گرفت بازهم عده‌ای فحاشی كرده و علیه برخی بازیكنان و سرمربیان شعار دادند.

عبداللهی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینكه آیا برای تیم‌های متخلف ممكن است به جای محرومیت تماشاگران از بازی‌های خانگی كسر امتیاز در نظر گرفته شود گفت:‌ بله؛ چنین چیزی وجود دارد. در آیین‌نامه انضباطی تذكر كتبی و شفاهی و محرومیت بدون حضور تماشاگران و كسر امتیاز ذكر شده است.

این عضو كمیته انضباطی تاكید كرد: معتقدیم كسر امتیاز در خیلی موارد مفیدتر است. به طور مثال اگر یك تیم پرطرفدار را از حضور تماشاگران در بازی‌های خانگی محروم كنیم شاید 50 یا 60 هزار نفر به ورزشگاه نیایند اما 30 میلیون نفر این بازی را از تلویزیون تماشا می‌كنند و چیزی را از دست نمی‌دهند ولی اگر كسر امتیاز صورت بگیرد اولا تماشاگران را محروم نكرده‌ایم و ثانیا همان خیل عظیم هواداران از این مسئله ناراحت شده و در رفتارهایشان در استادیوم‌ها تجدید نظر می‌كنند.

عبداللهی افزود: شاید كسر امتیاز جریمه‌ای سنگین‌تر نسبت به محرومیت تماشاگران باشد. تیم‌ها در طول فصل برای كسب امتیاز تمرین و بازی می‌كنند و با این روش ممكن است به خاطر تخلف تماشاگران متنبه شوند.

وی در پایان گفت: آقای سعادتی پیشنهادات بسیار خوبی را مطرح كرد چون ایشان به صورت سیستماتیك كار می‌كند. امیدواریم حداقل نظرات ایشان در باشگاه استقلال عملی شود و تخلفات در مورد این تیم و سایر تیم‌ها كمتر شود.